Кошик
421 відгук

Як правильно точити мисливські ножі?

Заточка мисливських ножів – це складний, трудомісткий процес новачкам, оскільки не завжди легко впоратися з высокоуглеродистыми сталями. Крім того, клинки мають характерні відмінності у формі, тому потребують індивідуального підходу з правильним кутом заточення.

Точильний камінь для ножів, верстат – переваги використання

На сайтах любителів полювання і рибалки представляється великий асортимент девайсів по догляду за інструментом, тому ви зможете вибрати точильний верстат, пристрій якого позбавить від зайвих зусиль під час заточування. Вони досить компактні, розміщуються в металеві або пластикові корпуси. Максимальна функціональність пристосування досягається за рахунок певного кута розташування точильних пластин. В якості основного матеріалу виготовлення використовують карбід або кераміку.

Придбання зошита допоможе впоратися з заточенням непрофесіоналам, у яких ще не «набита рука». Її конструкція дозволяє повернути гостроту зброї, не докладаючи багато часу, зусиль, необхідності вимірювання кута і пошуку правильного точильного каменю, що дуже зручно під час походу, наприклад.

Спеціалізовані магазини пропонують купити точильні пристрої для ножів у вигляді повноцінних кейсів, призначених для клинків різної форми. Якщо такого пристосування немає, а можливість його купити, можна скористатися каменем. Але все ж професійні пристрої набагато ефективніше, вони представлені в асортименті на сайті Onsi за адекватною вартості.

Обслуговування мисливських ножів

Якісні мисливські ножі виготовляються тільки з твердих марок сталі, що істотно ускладнює процес. Але у сучасних сплавів є вагома перевага – їм властива пластичність, за рахунок чого ріжуча кромка не втрачає гостроти протягом тривалого часу. Не менш важливим фактором є дбайливе використання інструменту. Досвідчені мисливці не зможуть залишити свій ножик стирчить з землі, опустити його в киплячу воду під час готування, відкривати консервні банки. Вони виконують регулярний догляд, очищають лезо від забруднень. Щоб бути впевненим у якості свого знаряддя, краще купити мисливський ніж від виробника.

Як правило, заводська заточка мисливської холодної зброї розрахована на ошкурювання і обвалювання однієї габаритної тушки, іноді двох. По мірі використання гострота леза пропадає, що сприяє меншій точності, поганої якості реза. В таких випадках важливу роль відіграє точильне пристрій для ножів, яке дозволить повернути інструмент лад, виконавши правильну заточку. Цей процес вимагає максимальної точності, адже при допущенні найменших помилок пошкодиться ріжуча кромка, спуск. Необхідно витримувати кути, щоб запобігти викришування металу в гострій смузі. Якщо вам потрібна професійна точилка для ножів, купити в Україні можна її, скориставшись нашим сайтом. Новачкам же рекомендуємо попередньо вивчити всі рекомендації.

Перш ніж заточити ножик, важливо виділити час, вивчити конструкційні особливості клинка. При ретельному огляді леза можна помітити, що воно містить кілька скосів на обох сторонах (так звані фаски). Вони представлені у вигляді зменшується площині, протягивающейся від обуха до леза і гострого ребра на різальному ділянці, точіння якого потрібно виконувати.

Кути вузьких, рівних кромок впливають безпосередньо на гостроту. Найчастіше мисливські ножики виготовляються з кутом 15-30 градусів. Дотримання такої межі під час заточування інструменту надає прямий вплив на якість різання. При правильному догляді недостатньо купити точило для ножів, адже найбільш важливу роль грає визначення кута ріжучої кромки.

Види мисливських ножів

Фахівці виділяють кілька видів мисливських ножів, в залежності від наявних кутів ріжучих кромок. Цей фактор є визначальним при обробленні туші:

  • грубі обробні, обвалочные роботи – кут на 30 градусів;
  • роботи з різною складністю – інструмент з кутом 20 градусів, він вважається універсальним;
  • непомітні мініатюрні надрізи, избавлений від хрящів – заточка на 15 градусів.

Обидві сторони на кромці мають однакові кути. Виходячи з цього, при підготовці до заточуванні потрібно розділити величину вироби навпіл. Після отримання результату пропаде питання про те, з яким кутом необхідно заточувати, як домогтися правильного розташування самого інструмента і пристосування заточування.

Як вибрати точильний камінь для ножів?

Для зручності під час заточування леза точильний камінь для ножів не повинен бути довшим 25 див. Редагування виконується за допомогою широкої, максимально рівною і плоскою стороною каменів. Зернистість впливає безпосередньо на грубість заточування, рваность леза. Новачки можуть використовувати точильні камені для ножів, у яких середня зернистість. Якщо на поверхні утворилися ями чи напливи, необхідно придбати наждачний папір або абразивний порошок, щоб вирівняти камінь.

Покрокова інструкція для заточування ножа

Спеціальний пристрій або набір точильних каменів для виконання заточування можна придбати в Onsy shop. Щоб повернути гостроту ріжучої кромки, достатньо виконати наступну послідовність дій:

  • попередньо необхідно використовувати мильну воду або олію, щоб зволожити точильний камінь;
  • далі пристосування заточування встановлюється на рівну поверхню, фіксується;
  • виставляється правильний кут заточування, який не можна змінювати аж до закінчення процесу;
  • для нужной остроты кромки будет достаточно 5-6 движений, в это время лучше крепко держать холодное оружие, используя две руки;
  • для проверки остроты кромки подойдет газетная бумага;
  • при необходимости достигается большая острота, но при этом прилагаются меньшие усилия.

Для сохранения остроты лезвия рекомендуем избегать его контакта с влагой и солью, землей, горячей водой. Наша компания занимается реализацией товаров для охоты, туризма более 10 лет, поэтому точно знаем, что нужно клиентам. Если вам нужны качественные и долговечные охотничьи ножи, купить их на нашем сайте можно по выгодной цене.

Інші статті

  • Ножі з дамаської сталі приносять своїм власникам користь впродовж уже сотень років. Часто можна почути захоплені відгуки про них, тут немає нічого дивного.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner